Ostatni kurs

— demonstracje, pokazy

Pokaz „Ostatni kurs” w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna

Data wydarzenia:

  • 28 września (piątek)
    Godz.: 18.00, 18.45, 19.30, 20.15, 21.00, 21.45, 22.30

Zainscenizowane zostanie miejsce zdarzenia, odpowiadające następującemu scenariuszowi:
W taksówce stojącej na poboczu drogi znaleziono ciało mężczyzny z licznymi ranami. Okazało się, że jest to właściciel tego samochodu, pracujący jako taksówkarz. Brak pieniędzy w znalezionym przy zwłokach portfelu wskazuje, że do zabójstwa mogło dojść na tle rabunkowym. W wyniku przeszukania samochodu ujawniono m. in. kartkę papieru z napisanym ręcznie tekstem (lista zakupów) oraz pojedynczą tabletkę nieznanej substancji. Na bazie tego fikcyjnego scenariusza zwiedzający zapoznają się z rodzajami śladów jakie znaleźć można na miejscu przestępstwa oraz sposobami ich ujawniania, zabezpieczania i późniejszej analizy laboratoryjnej.

UWAGA – Uprzejmie informujemy o ogromnym zainteresowaniu wydarzeniami w Instytucie Ekspertyz Sądowych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i rzesze zainteresowanych wypełnienie dostępnych miejsc odbywa się w ciągu kilkunastu sekund.

Informujemy ponadto, że Województwo Małopolskie korzysta z uprzejmości Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, który jako instytucja badawcza posiada swoją określoną specyfikę działania, a także ścisłe określone procedury bezpieczeństwa. Z uwagi na bezpieczeństwo udostępnianych laboratoriów i pozostałych pomieszczeń, dopuszcza udział określonej liczby osób w poszczególnych grupach. Ponadto godziny pokazów są dostosowane do godzin pracy wskazanych przez Instytut i nie mogą kolidować z harmonogramem pracy Naukowców.