Mission to the Moon – czyli co jest potrzebne, żeby telefony komórkowe mogły działać na Księżycu

— demonstracje

Mission to the Moon – czyli  co jest potrzebne, żeby telefony komórkowe mogły działać na Księżycu

Niemiecka firma technologiczna PTScientists postawiła sobie ambitne zadanie, by w 50 rocznicę lądowania człowieka na Księżycu zrealizować pierwszą prywatną bezzałogową misję księżycową. Główne założenia tego przedsięwzięcia to bezpieczne wylądowanie na Księżycu a następnie zbadanie jego powierzchni za pomocą dwóch zdalnie sterowanych łazików.  

 Firma Nokia została wybrana jako partner technologiczny odpowiedzialny za dostarczanie miniaturowej stacji bazowej LTE, która zostanie wykorzystana do uruchomienia pierwszej na Księżycu sieci komórkowej 4G!  Sieć ta i łączność przez nią dostarczana będzie użyta do sterowania poruszającymi się po powierzchni Księżyca łazikami oraz transmisji obrazu z kamer zainstalowanych na tych pojazdach.

 W trakcie warsztatu zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o planowanej misji, przyjrzeć się czym różnić się będzie księżycowa sieć komórkowa od tych używanych na Ziemi oraz zrozumieć w jaki sposób inżynierowie z Nokii modyfikują sprzęt i oprogramowanie stacji bazowej by mogła sprostać wymaganiom tego pionierskiego wydarzenia.

 Jeśli jesteś miłośnikiem kosmosu i technologii z nim związanych nie możesz przegapić naszego warsztatu! Serdecznie zapraszamy.

 

wykładowca: pracownik NOKII